Alıcının ürünü Hemen Al ile satın almasından sonra, satış işlemi detaylı bir şekilde satıcıya mail ile bildirilir.

Satıcı sipariş mailini aldıktan sonra alıcı ile sistem üzerinden ürün hakkında mail yolu ile görüşebilir, sipariş detaylarını iletebilir, siparişi onaylayabilir veya eğer uygun görmezse iptal edebilir.

Satıcı, ürünü kargoya teslim edebilmesi için gereken bilgilere Hesabım > Satış İşlemleri > Satılanlar bölümündeki, ürün detaylarından ulaşabilir.Kargo bilgisi gönder linkine tıklayarak açılan pencereye kargo detay bilgilerini girdiğinde, alıcıya kargo detay bilgileri mail olarak gönderilir.

Bu bilgiler doğrultusunda, ürün ilanda belirtilen süre içinde kargoya verilir ve kargo takip bilgileri doğrultusunda alıcı ürünün kargo sürecini, kargo firması internet sayfasından takip edebilir.


Güvenli Alışveriş GET seçeneği ile satın alınan ürünün alıcıya ulaşmasından sonra, alıcı ürünü sorunsuz ve ilanda belirtilen niteliklerde olduğunu kontrol ettikten sonra kargo firmasından ürünü teslim alır, sistem üzerinden ödemeyi onaylar. 

Eğer ürün belirtilen niteliklerde değilse , alıcı ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 14 günlük süre içerisinde ( * 4077 sayılı Tüketiciyi Koruma Kanunu Uyarınca ) satıcıya iade etme hakkına sahiptir.

Satıcının Ödemesi, ortak havuz hesabından satıcı hesabına her hafta Çarşamba günlerinde aktarılır.


Kapıda Ödeme seçeneği ile satın alınan ürünün alıcıya ulaşmasından sonra alıcı ürünü sorunsuz ve ilanda belirtilen niteliklerde olduğunu kontrol ettikten sonra kargo firmasına satıcı ödemesini gerçekleştirir ve ürünü teslim alır.

Eğer ürün belirtilen niteliklerde değilse , alıcı ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 14 günlük süre içerisinde( * 4077 sayılı Tüketiciyi Koruma Kanunu Uyarınca ) satıcıya iade etme hakkına sahiptir.

Satıcının Ödemesi, alıcı ürünü teslim alıp ödemesini gerçekleştirdikten sonra , satıcı kargo firmasından ödemesini genellikle 1-2 gün sonra teslim alır.


Önemli Hatırlatma

* 4077 sayılı kanun uyarınca ; Bu konuda Tüketici Mahkemesi ve Hakem Heyetleri yetkilidir.Sitemiz alıcı ve satıcı arasında gerçekleştirilen kargo gönderimi, ürün teslimatı ve ürün ödemesi gibi alıcı ve satıcı arasında oluşabilecek olumsuzluklardan hiç bir şekilde sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. Bu Durum Şartlar ve Koşullar Sözleşmesinde yer alan açıklamalarda belirtildiği gibidir.