Alıcılar, kargo tarihinden sonraki 14 iş günü bitimine kadar iade ve itiraz  talep etme hakkına sahiptir.Bknz 4077 Sayılı Tüketiciyi Koruma Yasası.

İade veya itiraz işlemi için Hesabım > Alış İşlemleri > Aldıklarım sayfasına girilir. Bu sayfada yer alan ve işlem yapmak istediğiniz ürün satırında bulunan satıcı bilgileri linkine tıklayarak satıcıya ürünü iade etmek istediğinizi bildirin.Satıcı ürün iadesine konu olan ürün ile ilgili satış kanunları gereği (Bk.Ürün iade Şartları) uygunsa ürünün iadesi için kargo ücreti sizin tarafınızdan karşılanıp ürünü iade almak zorundadır. İhtilaf vukuunda bulunduğunuz yerde ki Tüketici Mahkemelerine başvurabilir ve ürün ücretini iade alabilirsiniz.


İade ve İtiraz İşlemi

Alıcı, gelen ürünü kargo yetkililerinin yanında açarak kontrol eder. Gelen ürünün ilanda belirtilen özelliklere sahip olmaması durumunda kargo görevlisine zabıt tutturularak ürün iade edilebilir. İade ürünün geri gönderme ücreti aksi belirtilmedikçe alıcı tarafından karşılanır. İlan içeriğine uygun olmayan ürün gönderimlerinde ise iade kargo ücreti satıcı tarafından karşılanır.

İşlemin sitemize tanımlanması için,İade Talebi sayfasından bize konu ile ilgili açıklama göndermeniz yeterlidir. Bu bilgiler doğrultusunda iade sürecinin başlatılması için İade Talebi sayfasın da yer alan Konu seçeneğini belirleyip iade nedeni hakkında satıcıya ve sitemize bildirmek istediğiniz mesajı Açıklama bölümüne giriniz.Sayfanın altında yer alan Gönder butonuna basılmasıyla birlikte satıcıya ve sitemize iade talebiniz ulaşmış olacaktır. İade talebinizin sitemiz ve satıcı tarafından değerlendirilerek uygun bulunması halinde tarafınıza ürüne ait iade kargo bilgilerinin tanımlanması için mail gönderilecektir. Size gelen bu mesajdan sonra sitemize tekrar giriş yaparak iade kargo bilgilerinin Hesabınız bölümünden satıcıya mesaj yolu ile tanımlanması gerekmektedir. İade ürünün satıcı üyeye ulaşmasından sonra yaptığınız ödeme tarafınıza iade edilecektir.


İade Hakkının Geçerli Olmadığı Ürünler

İsteğiniz ile size özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler.

Niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)

Tarafınızdan açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.). Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.

Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler.